Main Page/pl: Difference between revisions

From FreeCAD Documentation
(Updating to match new version of source page)
No edit summary
Line 53: Line 53:
=== Kod źródłowy ===
=== Kod źródłowy ===


FreeCAD can be compiled using cMake. The git link is https://github.com/FreeCAD/FreeCAD and there are build instructions for [[CompileOnWindows|Windows]], [[CompileOnUnix|Unix/Linux]] and [[CompileOnMac|MacOSX]].
FreeCAD może zostać skompilowany z użyciem cMake lub autotools, link gita to https://github.com/FreeCAD/FreeCAD a instrukcje kompilacje dostępne dla [[CompileOnWindows|Windows]], [[CompileOnUnix|Unix/Linux]] and [[CompileOnMac|MacOSX]].


=== O rozwoju ===
=== O rozwoju ===

Revision as of 12:01, 12 August 2015

To jest dokumentacja wiki FreeCAD. Informacje zawarte tutaj są tym co się składa na na dokumentację dystrybuowaną z samym FreeCAD-em. Są dwa sposoby przeglądania dokumentacji: przez wykorzystywanie centrów użytkownika lub przez podążanie według podręcznika. Wiki jest w czasie rozwoju, pisana przez społeczność użytkowników i twórców FreeCAD-a. Jeśli znalazłeś nieprawdziwą lub brakującą informację, proszę pomóż!


Centra użytkowników

Poniżej znajdują się trzy wejścia do dokumentacji, dla trzech ogólnych kategorii użytkowników:

  • User_hub: Dla zwykłych użytkowników, wyjaśnia jak zainstalować i używać programu FreeCAD, oraz zawartość poszczególnych warsztatów
  • Power users hub: Dla zaawansowanych użytkowników, wyjaśnia użycie makr i skryptów pythona do poprawy twojego sposobu pracy.
  • Developers hub: Dla twórców, wyjaśnia jak pisać kod dla programu FreeCAD, rozszerzać go lub używać w twoim własnym programie.

Podręcznik

Podręcznik FreeCAD-a jest innym, bardziej liniowym sposobem przedstawienia artykułów zawartych w wiki. Stanowi on podstawę dokumentacji offline dostarczanej wraz z programem FreeCAD. Jest on dostępny w językach:

Zaangażuj się

Jak wziąć udział

Jeśli jesteś zainteresowany tym by pomóc nam to jest wiele do zrobienia wewnątrz projektu FreeCAD. Są zadania programistyczne, dla programistów C++ lub pythona, ale nawet jeśli nie potrafisz programować to możesz zrobić wiele, jak pisanie dokumentacji, pomaganie nowym użytkownikom, tłumaczenie wiki i dokumentacji, paczkowanie najnowszego wydania FreeCAD-a dla twojego ulubionego systemu lub po prostu pomaganie innym dookoła ciebie w odkrywaniu FreeCAD-a. Strona Pomóż FreeCAD-owi opisuje to wszystko bardziej szczegółowo.

Kod źródłowy

FreeCAD może zostać skompilowany z użyciem cMake lub autotools, link gita to https://github.com/FreeCAD/FreeCAD a instrukcje kompilacje są dostępne dla Windows, Unix/Linux and MacOSX.

O rozwoju

Sprawdź Drogę rozwoju by dowiedzieć się co jest planowane, Dziennik zmian i Drogę rozwoju na stronach mantis by sprawdzić postęp w kierunku następnego wydania i Statystyki projektu dla jeszcze większe ilości informacji o kodzie FreeCAD-a. Cała komunikacja w kwestii rozwoju odbywa się na forum, więc nie nie zapomnij go odwiedzić jeśli chcesz się zaangażować.