Ana Sayfa

From FreeCAD Documentation
This page is a translated version of the page Main Page and the translation is 44% complete.
Outdated translations are marked like this.

Giriş

Bu, FreeCAD'in belgelendirme wiki'sidir. İki farklı yoldan dokümanlara ulaşabilirsiniz: kullanıcı merkezlerini keşfederek veya el kitabını takip ederek. FreeCAD, kullanıcı ve geliştirici topluluğu tarafından yazılan bir çalışmadır. Yanlış veya eksik bilgileri bulursanız, lütfen FreeCAD'e yardım edin !

Kullanıcı Merkezi

Kullanıcı Merkezi: Bu sayfa genel olarak FreeCAD kullanıcıları için yararlı dokümantasyon içerir: tüm çalışma tezgahlarının listesi, FreeCAD uygulamasının nasıl yükleneceği ve kullanılacağı hakkında ayrıntılı talimatlar, öğreticiler ve başlangıç ​​için gereken her şey.
Uzman Kullanıcı Merkezi:Bu sayfa ileri düzey kullanıcılar ve python komut dosyaları yazmakla ilgilenen kişiler için belgeleri bir arada bulundurur. Ayrıca, bir makro deposudur. Bunların nasıl yükleneceği ve nasıl kullanılacağı ile ilgili talimatlar ve FreeCAD'in özel ihtiyaçlara göre nasıl özelleştireceği hakkında daha fazla bilgiye buradan ulaşabilir.
Geliştirici Merkezi:Bu bölüm geliştiriciler için çeşitli materyaller içerir: FreeCAD'in nasıl derleneceği, FreeCAD kaynak kodunun nasıl yapılandırıldığı ve nasıl gezinileceği, yeni tezgahların nasıl geliştirileceği veya kendi uygulamanızda FreeCAD'in nasıl yerleştirileceği gibi.

Kılavuz

FreeCAD Kılavuzu, bu wiki'de bulunan bilgilere ulaşabileceğiniz etkili bir yoldur. Bir kitap gibi hazırlandığından yukarıdaki merkezlerin içerdiği sayfaları adım adım okuyabilirsiniz. ebook sürümü ve PDF formatı şeklinde iki kılavuzu kullanabilirsiniz.

İçindekiler

Aşağıdaki tabloda, bu wiki'nin FreeCAD uygulamasıyla birlikte gönderilen çevrimdışı belgelerin belkemiğini oluşturan tüm makaleleri listelenmektedir. Mevcut diller:

Daha Fazlası

Geliştirme Hakkında

Bize yardımcı olmakla ilgileniyorsanız, FreeCAD projesi içinde yapılacak çok şey var. Elbette, C ++ veya Python programcıları için programlama görevleri vardır, ancak kodlama yapamıyorsanız bile yapabileceğiniz birçok şey vardır, örneğin

  • Belge yazma ve wiki düzenleme
  • Yeni başlayanlara yardımcı olabilirsiniz.
  • Uygulamayı ve belgeleri kendi dilinize çevirebilirsiniz
  • Favori işletim sisteminize FreeCAD'in son sürümünü paketleme de yardımcı olabilirsiniz
  • Etrafınızdaki insanlara FreeCAD'i tanıtabilirsiniz.

FreeCAD yardım sayfası, FreeCAD hakkında daha ayrıntılı bilgiler içermektedir. FreeCAD, 2016' dan beri Google Summer of Code'a katılmaktadır.

Kaynak Kod

FreeCAD, cMake veya autotools kullanarak derlenebilir, git bağlantısı https://github.com/FreeCAD/FreeCAD_sf_master ve derleme talimatları için Windows, Linux ve MacOSX bakın. The source code documentation is hosted here, generated by Doxygen, and documented on the wiki.

Yardım Çağrısı

Neler yapılması planlandığı ile ilgili olarak Geliştirici rehberine bakın.Günlük ve Rehber sayfalarını gelecek sürümle ilgili FreeCAD takibi üzerinde bakabilir veya FreeCad kod bankası hakkında daha fazla bilgiye proje istatistikleri sayfasından ulaşabilirsiniz. Eğer aramıza katılmak istiyorsanız forumu ziyaret edin.