Hlavní stránka

From FreeCAD Documentation
This page is a translated version of the page Main Page and the translation is 38% complete.
Outdated translations are marked like this.

Toto je wiki dokumentace FreeCADu. Informace obsažené zde jsou ty, které budou v offline dokumentaci distribuované s FreeCADem. Pro prohlížení dokumentace pak máte dvě možnosti: buď v uživatelském centru nebo v manuálu. Právě se na tom pracuje, dokumentace je psána komunitou uživatelů a vývojářů FreeCADu. Najdete-li informace které jsou chybné nebo které chybí, prosím pomozte!

Uživatelské centrum

Dále jsou tři hlavní vstupní body do dokumentace, pro tři velké kategorie uživatelů FreeCADu:

  • Uživatelské centrum: Pro běžné uživatele, vysvětluje jak nainstalovat a používat aplikaci FreeCAD a obsah různých pracovních ploch
  • Vývojářské centrum: Pro vývojáře, vysvětluje jak psát kód pro aplikaci FreeCAD, rozšiřovat ho a používat ve Vašich vlastních aplikacích

Manuál

The FreeCAD manual is another, more linear way to present the information contained in this wiki. It is designed to be read like a book, and will gently introduce you to many other pages from the hubs above. ebook versions are also available, as well as a couple of translations in pdf format.

Table of contents

Manuál FreeCADu je druhý, mnohem přímější, způsob prezentace textů obsažených v této wiki. Vytváří kostru offline dokumentace distribuované s aplikací FreeCAD. Dostupný je již v několika jazycích:

Zúčastněte se

Jak se zúčastnit a přispět

Je ještě spousta práce na projektu FreeCADu, máte-li zájem pomoci nám. Jsou zde programátorské úkoly pro programátory v C+ nebo v Pythonu, ale je zde i spousta věcí, které můžete udělat i když neumíte programovat, jako je psaní dokumentace, pomoc nováčkům, překládání aplikace i dokumentace, pomoc při balíčkování nejnovějších verzí FreeCADu pro Váš oblíbený operační systém nebo jen jednoduše pomáhat dalším lidem kolem Vás objevovat FreeCAD. Stránka Pomozte FreeCADu to vše popisuje i s dalšími detaily.

The help FreeCAD page describes it all with more details. Starting from 2016, FreeCAD also participates in the Google Summer of Code.

Zdrojový kód

FreeCAD může být kompilován použitím cMake nebo autotools, odkaz na GIT je https://github.com/FreeCAD/FreeCAD a instrukce pro build jsou zde pro Windows, Unix/Linux a MacOSX.

O vývoji

Podívejte se na Vývojovou mapu na novinky, které jsou plánovány. Na stránkách Changelog a Roadmap na FreeCAD tracker najdete postup prací na nové verzi nebo na Project statistics, kde jsou další informace o stavu kódování FreeCADu. Všechna komunikace mezi vývojáři probíhá na fóru, kam se určitě podívejte máte-li zájem spolupracovat.