Translations:WikiPages/3/pl

From FreeCAD Documentation
  • Ta dokumentacja wiki jest oparta na MediaWiki, tym samym oprogramowaniu, które zasila Wikipedię. Jeśli już wcześniej brałeś udział w Wikipedii, edycja stron wiki FreeCAD powinna być łatwa.
  • W przeciwieństwie do Wikipedii, wiki FreeCAD jest zabezpieczona przed pisaniem, aby uniknąć spamu. Musisz poprosić o utworzenie konta na forum.
  • Jeśli nigdy wcześniej nie korzystałeś z oprogramowania wiki, przejdź do Help:Editing, aby zapoznać się z znacznikami stosowanymi do edycji stron.
  • Informacje na temat zaawansowanego korzystania z oprogramowania Wiki można znaleźć w MediaWiki Help:Contents. Nie wszystkie funkcje MediaWiki są dostępne w Wiki FreeCAD, ale wiele z nich jest dostępnych.
  • Chcemy, aby dokumentacja była przejrzysta i łatwa do odczytania, więc unikaj używania skomplikowanych funkcji. Utrzymuj ją w formie prostej.
  • Użyj piaskownicy do przetestowania swojego kodu, na przykład FreeCADDocu:Sandbox lub konkretnej strony o nazwie Sandbox:Yourname.

Strony Piaskownicy muszą być umieszczone w kategorii Piaskownica. Robi się to poprzez dodanie składni [[Category:Sandbox]] na dole kodu wiki.

  • Proszę zwrócić uwagę na tłumaczenia. Wiki FreeCAD używa automatycznej obsługi tłumaczeń, aby dostarczać strony w wielu językach. Dla każdej strony może istnieć wiele wersji językowych. Na wielu stronach zobaczysz znaczniki takie jak <translate>...</translate> oraz wiele pojedynczych znaczników takich jak <!--T:8-->. Te ostatnie oznaczają tzw. jednostki tłumaczeniowe i są tworzone przez system tłumaczeń, nigdy nie należy ich tworzyć ręcznie. Łączą one nagłówki i akapity z ich przetłumaczonymi wersjami. Nie powinieneś ich zmieniać, ponieważ zniszczyłoby to te linki. Można jednak przenosić akapity lub zmieniać ich brzmienie, o ile znaczniki pozostaną z nimi. Jeśli usuwasz nagłówek lub akapit, powinieneś również usunąć należący do niego znacznik. Należy pamiętać, że zmiany w istniejących nagłówkach i akapitach wpływają na aktualne tłumaczenia. Twoje zmiany powinny być tego warte. Nie musisz się martwić o dodawanie nowych materiałów, ponieważ system automatycznie doda nowe tagi po Twoich zmianach. Więcej informacji można znaleźć na stronie Lokalizacja oraz na oryginalnej stronie Mediawiki:Extension:Translate.