Dotacje

From FreeCAD Documentation
Revision as of 12:21, 10 May 2024 by Kaktus (talk | contribs)
(diff) ← Older revision | Latest revision (diff) | Newer revision → (diff)

Poniżej znajdują się różne opcje darowizn obecnie akceptowane przez projekt. Pamiętaj, że nigdy nie będzie wymagane płacenie pieniędzy, aby używać, studiować, rozpowszechniać lub rozwijać FreeCAD. Darowizny pomagają jednak projektowi FreeCAD i jego deweloperom poświęcać czas i zasoby, aby projekt rozwijał się szybciej i szerzej.

FreeCAD LiberaPay team (recommended)

PayPal

SEPA bank transfer: IBAN BE04 0019 2896 4531

GitHub sponsor

OpenCollective

Stripe

Zobacz inne sposoby aby pomóc projektowi (dokumentacja, tłumaczenie).

Istnieją również inne sposoby pomocy zamiast przekazywania pieniędzy lub kodowania, takie jak praca nad dokumentacją, tłumaczeniami lub pomoc nowym użytkownikom w znalezieniu rozwiązań. Zobacz stronę pomoc projektowi aby dowiedzieć się więcej.

Więcej szczegółów na temat różnych opcji

 • FreeCAD ma oficjalne konto zespołu LiberaPay; Tam możesz przekazać dowolną kwotę za pomocą karty kredytowej, Paypal lub przelewu bankowego SEPA, jednorazowo lub cyklicznie. Wszelkie otrzymane tu pieniądze są dzielone po równo między wymienionych deweloperów. Jest to zalecana opcja, ponieważ finansuje ona deweloperów bezpośrednio. Platforma Liberapay jest również open-source i nie pobiera żadnego procentu od Twojej darowizny. Konto LiberaPay jest zarządzane bezpośrednio przez jego członków.
 • FreeCAD ma oficjalne konto PayPal, gdzie można przekazać dowolną kwotę za pomocą karty kredytowej lub własnego konta Paypal, jednorazowo lub cyklicznie. Konto PayPal jest zarządzane przez FPA (FreeCAD Project association). Paypal jest wygodną platformą, ale pobiera opłatę od tego co FreeCAD otrzymuje.
 • FreeCAD posiada konto w Euro banku, na które można przelewać pieniądze bezpośrednio przez własną aplikację bankową. Numer IBAN to BE04 0019 2896 4531, którego właścicielem jest stowarzyszenie projektu FreeCAD. Agencja bankowa to BNP Paribas Fortis, adres: Rue de la Station 64, 1360 Perwez, Belgia, kod BIC/SWIFT: GEBABEBBXXX
 • FreeCAD ma oficjalne konto OpenCollective PayPal, gdzie możesz przekazać dowolną kwotę, jednorazowo lub cyklicznie, poprzez kartę kredytową, przelew SEPA lub Paypal. Konto OpenCollective jest zarządzane przez FPA. OpenCollective jest dobrą opcją, ponieważ jest niezależne i używane przez wiele projektów open-source.

OpenCollective jest również 501(c) organizacją non-profit i może wystawiać potwierdzenia darowizny przydatne dla amerykańskich podatników.

 • GitHub sponsors jest platformą sponsorską oferowaną przez GitHub, gdzie znajduje się kod źródłowy FreeCAD. Możesz tam przekazać dowolną kwotę miesięcznie na rzecz FreeCAD, za pomocą karty kredytowej lub Paypal. Konto sponsorów na GitHub jest zarządzane przez FPA.
 • FreeCAD has a konto darowizny Stripe, gdzie można dokonać jednorazowej darowizny za pomocą karty kredytowej.
 • Pomagaj obsłuzyć koszty hostingu, wpłacając datek bezpośrednio na konto Jürgen Riegel's paypal. Jürgen jest pierwotnym deweloperem FreeCAD.

Finansowanie określonego dewelopera

 • Niektórzy programiści wykonują określone zadania za pieniądze lub mogą być sponsorowani, aby spędzić czas pracując nad programem FreeCAD. W przeszłości przeprowadzono kilka udanych eksperymentów, takich jak środowisko pracy Path lub eksperyment finansowania Ian Rees. Następujący deweloperzy mogą być sponsorowani indywidualnie. Finansowanie dewelopera indywidualnie może być świetnym sposobem na skupienie swojej darowizny na konkretnym obszarze rozwoju programu FreeCAD, którym jesteś szczególnie zainteresowany:

Zadania

 • Mogą istnieć inni programiści zainteresowani wykonaniem określonej pracy dla projektu; jeśli chcesz przyspieszyć rozwój pomysłu lub funkcji, rozważ zatrudnienie programisty. To do Ciebie należy opracowanie pomysłu, omówienie go na forum i znalezienie programistów zainteresowanych zrobieniem tego. Możesz zaoferować pracę na podforum ofert pracy.
 • Mile widziane są również prace modelarskie. Nie każdy doświadczony użytkownik FreeCAD jest programistą. Doświadczeni użytkownicy mogą pomóc w migracji projektów do FreeCAD, co przyczynia się do popularyzacji oprogramowania w organizacjach. Zobacz FreeCAD używany w produkcji.

Sponsorowanie

Sponsoringiem nazywamy akt regularnego przekazywania pieniędzy na rzecz projektu FreeCAD. Możesz to zrobić jako osoba fizyczna, firma lub instytucja, poprzez różne kanały lub platformy, w zależności od Twoich preferencji. Możesz sponsorować FreeCAD poprzez stronę sponsorowania.

Sponsorowanie FreeCAD pozwala jego deweloperom liczyć na stały dopływ dochodów, więc pozwala FPA planować rzeczy z wyprzedzeniem, a deweloperom FreeCAD inwestować w FreeCAD bardziej poważnie.

Aby zachęcić osoby i firmy do sponsorowania projektu FreeCAD, stworzyliśmy różne poziomy sponsorowania. Poprzez regularne wpłaty na rzecz projektu, będziesz miał możliwość umieszczenia swojego nazwiska, nazwy firmy i/lub logo na stronie FreeCAD, w zależności od poziomu, na którym się znajdujesz:

 • ♥ Sponsor: od 1 USD / 1 EUR miesięcznie. Nie będziesz miał wyświetlonego swojego nazwiska na stronie sponsorów, ale i tak bardzo pomożesz projektowi. Razem sponsorzy utrzymują projekt na nogach tak samo jak więksi sponsorzy.
 • 🥉 Sponsor brązowy: od 25 USD / 25 EUR miesięcznie. Umożliwia wyświetlanie swojego nazwiska lub nazwy firmy na stronie sponsorów
 • 🥈 Sponsor srebrny: od 100 USD / 100 EUR miesięcznie. Umożliwia wyświetlenie nazwiska lub nazwy firmy na stronie sponsorów, z linkiem do strony internetowej i jednoliniowym opisem.
 • 🥇 Złoty sponsor: od 200 USD / 200 EUR miesięcznie. Pozwala na wyświetlenie Twojego nazwiska lub nazwy firmy i logo na stronie sponsorów, z linkiem do Twojej strony internetowej i indywidualnym tekstem opisu. Firmy, które wcześnie pomogły projektowi, pojawią się również w kategorii Złotych sponsorów.

Zamiast przekazywać darowiznę co miesiąc, wygodniej będzie przekazać jednorazową darowiznę, która podzielona przez dwanaście daje Ci możliwość wejścia na poziom sponsorowania. Nie wahaj się!

Stowarzyszenie FPA

Stowarzyszenie projektu FreeCAD (FPA) jest stowarzyszeniem non-profit utworzonym w 2022 roku przez administratorów i programistów FreeCAD z siedzibą w Belgii. Jest ono odpowiedzialne za przejrzyste zbieranie, obsługę i dystrybucję pieniędzy zebranych poprzez darowizny. Więcej szczegółów i raporty są dostępne na stronie FPA. Z wyjątkiem konta zespołu LiberaPay, które jest bezpośrednio zarządzane przez jego członków, wszystkie inne kanały darowizn powyżej są obsługiwane i zarządzane przez FPA.

Odliczenia podatkowe

FPA, choć jest organizacją non-profit, nie jest organizacją charytatywną. Osoby i firmy przekazujące darowizny na rzecz FPA są zatem nieuprawnione do ulgi podatkowej według prawa belgijskiego. Każdy kraj ma jednak swoje własne zasady i prawa, które decydują o tym, co daje jego obywatelowi prawo do ulgi podatkowej, a co nie. Zawsze zaleca się konsultację przepisów prawnych własnego kraju.

FPA może zawsze wystawić pokwitowanie za darowiznę. Wyślij nam maila z danymi dotyczącymi darowizny, a my chętnie wyślemy Ci pokwitowanie.