Wideo poradniki

From FreeCAD Documentation
This page is a translated version of the page Video tutorials and the translation is 100% complete.
Proszę zwrócić uwagę na wersję FreeCAD użytą w poradniku. Jeśli w opracowaniu została wykorzystana starsza wersja programu, ogólny proces modelowania może nadal działać, ale niektóre narzędzia w nowszych wydaniach mogły ulec zmianie. Nie dodawaj filmów wykonanych w wersji 0.16 lub starszej, ponieważ te wydania są uważane za przestarzałe.

Ta strona prezentuje zestaw filmików instruktażowych wykonanych przez użytkowników i programistów FreeCAD. Więcej odnośników można znaleźć w podforum Przewodniki i fimly. Praktycznym źródłem wideo poradników jest witryna YouTube.

Odwiedź stronę Poradniki, aby uzyskać wysokiej jakości poradniki w formie artykułów tekstowych. Pełna, nieposortowana lista poradników znajduje się w Kategorii Poradniki.

Jeśli chciałbyś pomóc w pisaniu dokumentacji wiki oraz poradników, zapoznaj się z Pomóż w rozwoju FreeCAD, ogólnymi wytycznymi dotyczącymi Wiki w WikiPages, i postępuj zgodnie z Wskazówkami dotyczącymi poradników.

Projektowanie produktów

Filmy wideo, które przedstawiają modelowanie różnych obiektów bryły za pomocą Środowisk pracy, takich jak Część, Projekt Części, oraz Szkicownik.

Ponieważ istnieje wiele filmów, które dotyczą tego tematu, proszę odwiedzić stronę: Wideo poradniki dotyczące konstruowania produktów.

Środowisko pracy Siatka

Środowisko pracy Złożenie

Środowisko pracy Rysunek Techniczny

Produkcja wspomagana komputerowo (CAM)

Wizualizacja i renderowanie

Projektowanie architektoniczne

Filmy przedstawiające modelowanie pomieszczeń, domów, budynków biurowych i podobnych konstrukcji oraz rysowanie planów pięter przy użyciu Środowisk pracy, takich jak Rysunek Roboczy, Architektura i BIM.

Ponieważ istnieje wiele filmów, które dotyczą tego tematu, proszę odwiedzić stronę: Wideo poradniki dotyczące projektów architektonicznych.

Metoda elementów skończonych (MES) Symulacja

  • Jak używać FreeCAD MES [12:15] FreeCAD v0.19, Intro do używania środowiska pracy MES. Bardzo dobrze zrobione, przez Joko Engineering

Pozostałe

  • Samouczki FreeCAD - OGÓLNE autorstwa AllVisuals4U. FreeCAD 0.16, seria 28 krótkich filmów wideo na temat ogólnych zagadnień związanych z programem FreeCAD, na przykład pokazuje jak zmienić jednostki, kolor tła, ekran powitalny, wiązania, ustawić perspektywę, ustawić przezroczystość, zmienić rozmiar ikon na pasku narzędzi, przygotować się do druku 3D i wytłoczyć tekst. Niektóre bardziej zaawansowane instrukcje obejmują sposób projektowania logo, gięcie metalu i montaż. Większość filmów opisuje FreeCAD 0.16, ale ponieważ nie koncentrują się one na aspektach modelowania, informacje te mają ogólne zastosowanie dla pozostałych wersji.
  • kącik flowwiego autorstwa flowwiego w języku niemieckim: ładna seria 62 krótkich filmów dotyczących FreeCAD v0.18 i v0.19, od poziomu podstawowego do średnio zaawansowanego.
  • Evgeniy Ivanov autorstwa Evgeniy Ivanov w języku angielskim: seria filmów dotyczących FreeCAD 0.19, od poziomu podstawowego do średnio zaawansowanego.