Štartovacia stránka online pomoci

From FreeCAD Documentation
Jump to navigation Jump to search
This page is a translated version of the page Online Help Startpage and the translation is 100% complete.
150

Vitajte v online nápovede FreeCADu

Tento dokument bol automaticky vytvorený z obsahu oficiálnej wiki dokumentácie programu FreeCAD, ktorú nájdete na online. Keďže je wiki aktívne udržiavaná a pravidelne dopĺňaná FreeCAD komunitou vývojárov a používateľov, môže sa stať, že online verzia obsahuje viac informácií, alebo sú novšie, než v tomto dokumente. V online verzii tiež nájdete prebiehajúce preklady tejto dokumentácie do niektorých iných jazykov. V každom prípade dúfame, že tu nájdete všetky potrebné informácie. V prípade, že neviete nájsť odpovede na svoje otázky v tomto dokumente, navštívte FreeCAD fórum, na ktorom vám radi odpovieme a určite sa nájde niekto, kto vám pomôže.

Ako dokument používať

Tento dokument je rozdelený do niekoľkých sekcií: úvod, použitie, skriptovanie a vývoj, posledné tri sa vzťahujú špecificky k trom širokým kategóriám používateľov FreeCADu: koncovým používateľom, ktorí chcú jednoducho používať program na modelovanie, pokročilým používateľom, ktorí chcú využiť aj jeho skriptovacie schopnosti a radi by si upravili niektoré jeho funkcie, a vývojárom, ktorí môžu kód FreeCADu použiť ako základ pre vývoj vlastných aplikácií. Ak ste FreeCAD práve objavili, odporúčame začať jednoducho Úvodom.

Ako pomôžem?

Ako ste si už určite niekedy všimli, programátori nebývajú dobrými autormi dokumentácie! Pre nich je aplikácia zrozumiteľná, pretože ju tak naprogramovali. Preto je dôležité, aby nám pri písaní dokumentácie pomohli skúsení používatelia. Áno, myslíme vás! Môžete sa spýtať "Ako?". Choďte jednoducho na používateľskú sekciu wiki. Na prihlásenie budete potrebovať FreeCAD wiki účet. Na fóre alebo na IRC kanáli si môžte vyžiadať prístup na wiki (tá je takto chránená proti spamovaniu) a my ho pre vás vytvoríme. Aktuálne sú účty na wiki a na fóre oddelené, ale účet na wiki vám vytvoríme s rovnakým užívateľským menom, ako na fóre. Potom môžete začať pracovať na wiki! Takisto si pozrite túto stránku, nájdete na nej ďalšie možnosti, ako môžete FreeCADu pomôcť.