Strona pomocy online

From FreeCAD Documentation
Jump to navigation Jump to search
This page is a translated version of the page Online Help Startpage and the translation is 100% complete.
150

Witaj w pomocy online programu FreeCAD

Dokument ten został automatycznie stworzony na podstawie zawartości oficjalnej dokumentacji wiki FreeCAD, którą można przeczytać online. Ponieważ wiki jest aktywnie utrzymywane i stale rozwijane przez społeczność programistów i użytkowników FreeCAD, może się okazać, że wersja online zawiera więcej lub nowsze informacje niż ten dokument. Znajdziesz tam również bieżące tłumaczenia tej dokumentacji w kilku językach. Mamy jednak nadzieję, że znajdą tu Państwo wszystkie potrzebne informacje. Jeśli masz pytania, na które nie możesz znaleźć odpowiedzi w tym dokumencie, zajrzyj na forum FreeCAD forum, gdzie możesz znaleźć odpowiedź na swoje pytanie lub kogoś, kto będzie w stanie Ci pomóc.

Jak używać

Ten dokument podzielony jest na kilka sekcji: wprowadzenie, użycie, tworzenie skryptów i rozwijanie, przy czym ostatnie trzy z nich dotyczą w szczególności trzech szerokich kategorii użytkowników FreeCAD: użytkowników końcowych, którzy po prostu chcą korzystać z programu, zaawansowanych użytkowników, którzy są zainteresowani możliwościami skryptów FreeCAD i chcieliby dostosować niektóre z jego aspektów, oraz programistów, którzy uważają FreeCAD za podstawę do rozwijania własnych aplikacji. Jeśli jesteś zupełnie nowy w FreeCAD, sugerujemy, abyś zaczął po prostu od wprowadzenia.

Współpraca

Jak może doświadczyłeś czasem, programiści są naprawdę złymi twórcami dokumentacji do programów! Dla nich wszystko jest całkowicie jasne, ponieważ tak to zrobili. Dlatego tak ważne jest, by doświadczeni użytkownicy pomagali nam pisać i weryfikować dokumentację. Tak, mamy na myśli ciebie! Jak, możesz zapytać? Wystarczy przejść do sekcji użytkowników wiki [1]. Będziesz potrzebował konta wiki FreeCAD, aby się zalogować. Zapytaj na forum lub na kanale IRC o pozwolenie na pisanie wiki (wiki jest zabezpieczone przed spamem), a my stworzymy dla Ciebie konto. Obecnie konto wiki jest oddzielone od konta na forum, ale utworzymy konto wiki o tej samej nazwie co konto na forum. Następnie możesz rozpocząć edycję! Sprawdź również na tej stronie, aby dowiedzieć się więcej sposobów, na jakie możesz wpomóc FreeCAD.