Środowisko pracy Siatka

From FreeCAD Documentation
This page is a translated version of the page Mesh Workbench and the translation is 95% complete.
Outdated translations are marked like this.
Ikona FreeCAD dla środowiska pracy Siatka

Wprowadzenie

Środowisko pracy Siatka obsługuje sieci trójkątnych oczek. Siatki są specjalnym rodzajem obiektu 3D, złożonym z trójkątnych ścian połączonych ich wierzchołkami i krawędziami.

Wiele aplikacji 3D, takich jak Sketchup, Blender, Maya i 3D Studio Max, używa siatki jako podstawowego typu obiektu 3D. Ponieważ siatki są bardzo prostymi obiektami, zawierającymi tylko wierzchołki (punkty), krawędzie i trójkątne powierzchnie, są one bardzo łatwe do tworzenia, modyfikowania, dzielenia, rozciągania i mogą być łatwo przekazywane z jednej aplikacji do drugiej bez utraty szczegółów. Ponadto, ponieważ siatki zawierają bardzo nieskomplikowane dane, aplikacje 3D mogą zazwyczaj zarządzać bardzo dużymi ich ilościami bez konieczności używania wielkich zasobów. Z tych powodów, siatki są często wybierane jako obiekt 3D dla aplikacji obsługujących filmy, animacje i tworzenie obrazów.

Jednak w dziedzinie siatek inżynieryjnych istnieje jedno duże ograniczenie: nie mogą one dokładnie określać zakrzywionych powierzchni. Dlatego FreeCAD polega na Brep. Środowisko pracy Mesh oferuje kilka poleceń do bezpośredniego manipulowania siatkami, ale najczęściej jest używane do importu danych o siatkach 3D i konwertowania ich na bryłę, do użycia w Środowisku pracy Part lub PartDesign.

Przybory

Wszystkie narzędzia Środowiska pracy Siatka są dostępne w menu Siatki. Prawie wszystkie są również dostępne w jednym z pasków narzędzi Siatka.

  • Dodaj trójkąt : Dodaje powierzchnie wzdłuż obwiedni otwartego obiektu siatkowego.
  • Uprość ...: Zmniejsza liczbę ścianek w obiektach siatkowych.
  • Operacje logiczne
    • Suma: Tworzy obiekt siatki, który jest połączeniem dwóch obiektów siatki.
    • Przecięcie: Tworzy obiekt siatki, który jest przecięciem dwóch obiektów siatki.
    • Różnica: Tworzy obiekt siatki, który jest różnicą dwóch obiektów siatki.
  • Połącz: Tworzy obiekt siatki poprzez połączenie dwóch lub więcej obiektów siatkowych.

Ustawienia

Istnieje kilka preferencji eksportu związanych z formatami siatki, ale nie są one używane przez polecenia należące do tego stanowiska pracy. Są one używane przez polecenie Std: Eksport.

Preferencje środowiska pracy Mesh można znaleźć w następujących kategoriach Edytora Preferencji:

Uwagi