Dodatki

From FreeCAD Documentation
This page is a translated version of the page Addon and the translation is 100% complete.

Wprowadzenie

W programie FreeCAD i w tej dokumentacji Dodatek to dowolny komponent, który nie jest częścią podstawowej instalacji, ale który można dodać do systemu za pomocą określonych metod.

Różne rodzaje

Istnieją trzy rodzaje dodatków:

  • Makrodefinicje: krótki wycinek kodu środowiska Python, który dostarcza nowe narzędzie lub funkcjonalność w pojedynczym pliku o rozszerzeniu .FCMacro.
  • Środowiska pracy: zbiory plików środowiska Python, które zapewniają powiązane polecenia GUI (narzędzia) skupione wokół konkretnego tematu, na przykład narzędzia do projektowania szafek, lub narzędzia do pracy z architekturą, lub narzędzia do projektowania łodzi, itp. Te środowiska zazwyczaj definiują nowe paski narzędzi, w których polecenia są umieszczone jako przyciski.
  • Pakiety preferencji: dystrybuowane zbiory preferencji użytkownika. dostępne w wersji 0.20

Instalacja

Zalecanym sposobem na instalację dodatków jest Menedżer dodatków.

Ale w przypadku makrodefinicji i środowisk pracy możliwa jest również instalacja ręczna:

Informacja dla programistów

Jeśli opracowałeś Środowisko pracy lub makrodefinicję i chcesz zobaczyć je w Menedżerze dodatków, przeczytaj jak to zrobić na stronach repozytorium: (FreeCAD-addons i FreeCAD-macros). Jeśli dodasz swoje makro do strony Przepisy na makropolecenia, nie będziesz miał już nic innego do zrobienia, zostanie ono automatycznie przechwycone przez Menadżer dodatków.

Zobacz również: